czwartek, 29 stycznia 2015

1% podatku - pomóż


W imieniu Rodziców jak co roku zwracamy się do naszych Czytelników z prośbą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji Macieja Maszczyka

-----------------------------------------

Maciek urodził się w roku 2008, a mniej więcej dwa lata później zdiagnozowano u niego autyzm dziecięcy (F84,0). Z niewyjaśnionych przyczyn około 2 roku życia nastąpił gwałtowny regres w całościowym funkcjonowaniu, pojawiły się liczne zaburzenia sensoryczne (nadwrażliwość słuchowa i wzrokowa, niedowrażliwość dotykowa), słabo rozwinięta mowa całkowicie zanikła, nasz Synek zaczął stopniowo wycofywać się w swój własny świat. Sytuację pogarszały liczne alergie, zaburzenia układu pokarmowego oraz zakłócona przemiana materii. Po trzech latach prowadzonej dzięki ofiarności wielu ludzi dobrej woli terapii Maciuś zaczyna stopniowo nabywać umiejętności, których zdrowe dzieci uczą się samodzielnie – i pomimo powracających regularnie problemów zdrowotnych dzielnie walczy ze swoją chorobą. W dalszym ciągu nie potrafi mówić, coraz lepiej jednak udaje mu się przekazywać swe potrzeby i emocje przy pomocy specjalnych obrazków i gestów – nie tracimy więc nadziei, że pewnego dnia usłyszymy od niego upragnione przez każdego rodzica słowa Mama i Tata. Wszystkie te małe zwycięstwa wymagają jednak oprócz codziennej pracy również znacznych nakładów finansowych, na które składają się opłaty za terapie, specjalną dietę, turnusy rehabilitacyjne oraz sprowadzane zza granicy leki. Nasze środki, choć w całości przeznaczane na leczenie naszego Synka, nigdy nie byłyby w stanie pokryć wszelkich niezbędnych wydatków. Dlatego po raz kolejny zwracamy się o pomoc do tych wszystkich, których wsparcie może umożliwić naszemu Malcowi w miarę samodzielne funkcjonowanie w dorosłym życiu.


Aby przekazać Maciusiowi 1% państwa podatku za pośrednictwem Fundacji, wystarczy w zeznaniu podatkowym za rok 2014 wpisać dane:

KRS: 0000037904 
cel szczegółowy 1%: 15573 Maszczyk Maciej

Darowizny w dowolnej wysokości można również wpłacać bezpośrednio na rachunek bankowy:
Nazwa: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 
Numer: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 15573 Maszczyk Maciej - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

W imieniu Fundacji prosimy o wyrażenie zgody (poprzez zaznaczenie stosownego pola w formularzu PIT) na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego – dzięki temu będziemy wiedzieli, kto udzielił nam wsparcia.

kontakt do nas: maszczyktom(znaczek)gmail.com

-----------------------------------------------------------------------


Uprzejmie prosząc o wsparcie, ze swej strony dodam, że Rodzice Macieja są od wielu lat związani z ruchami Tradycji w Kościele i m.in. prowadzą portal Rodzina Katolicka. Niezależnie od wsparcia materialnego proszę naszych Czytelników o wsparcie duchowe i szturmowanie Nieba o cud uzdrowienia. Dla Pana Boga nie ma wszak rzeczy niemożliwych.