czwartek, 23 czerwca 2016

wspomnienie obowiązkowe św. Kompromisa

http://www.katowice.dominikanie.pl/2016/06/11/ogloszenia-na-11-niedziele-zwykla-2/

12. W związku z licznymi zapytaniami, przekazujemy informację Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Katowickiej Kurii Metropolitalnej: Konferencja Episkopatu Polski w Komunikacie z 372 Zebrania Plenarnego wydała oświadczenie, iż przeciwna jest penalizacji kobiet, które dopuściły się aborcji. Biorąc pod uwagę inicjatywy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” oraz informacje o rozsyłaniu przez Fundację „Pro-Prawo do życia” formularzy zbiórki podpisów, prosimy o powstrzymanie się od pośredniczenia w organizacji tejże akcji w kościołach lub na terenie należącym do parafii.

--------------------

uwaga jednego z Czytelników:

Moim zdaniem jeszcze większą chamówą na którą należałoby zwrócić Czytelnikom uwagę, jest fakt że katowiccy dominikanie sugerują wiernym, że Stop Aborcji oraz Fundacja Pro postulują penalizację kobiet, które dopuściły się aborcji.
Jest to manipulacja. Ojcom należy życzyć sięgnięcie do źródła (projekt ustawy jest dostępny w internecie), a nie bezkrytyczną lekturę Gazety Aborczej.

Inicjatywa Obywatelska „Stop Aborcji” jako właściwa realizacja postulatu niekarania kobiet
http://www.ordoiuris.pl/inicjatywa-obywatelska-stop-aborcji-jako-wlasciwa-realizacja-postulatu-niekarania-kobiet,3776,i.html