wtorek, 19 listopada 2019

Piotr Jan Sheen - błogosławionym!

21 grudnia bieżącego roku, 100 lat po swoich święceniach kapłańskich przyjętych w katedrze w Peorii (Illinois, USA), Sługa Boży Fulton Sheen zostanie w tejże katedrze ogłoszony błogosławionym!

Cieszymy się tym bardziej, że Piotr Jan Sheen (imię Fulton to nazwisko panieńskie matki, które przylgnęło do Piotra od dzieciństwa i zaczął go używać jako swojego pierwszego imienia) jest patronem naszego bloga i - nie chwaląc się - parę lat temu rozpoczęliśmy szerzenie Jego kultu prywatnego w Polsce, a potem już tak jakoś samo poszło...

Jakże aktualne dziś stają się Jego słowa: Na kogo można liczyć w walce o ratunek dla naszego Kościoła? Nie na naszych biskupów, naszych kapłanów ani członków zakonów. To WASZE zadanie, ludu wiernego! Pan Bóg dał wam rozum, oczy i uszy, abyście uratowali Kościół. WASZA misja to pilnować, aby wasi kapłani zachowywali się jak kapłani, biskupi jak biskupi, a zakonnicy jak zakonnicy!

Już dawno temu poddałem całą swoją rodzinę pod Jego opiekę modlitewną, której to opieki tak ja, jak i reszta domowników doświadczamy na codzień.

Fultonie Sheenie - błogosław nam! Módl się za nami! Oręduj za nami!