sobota, 9 maja 2009

Więcej kadzidła i wody święconej!

Jak donosi portal Fronda za austriackim serwisem kath.net, niedawno deputowani największych europarlamentarnych frakcji poprosili biskupów o poświęcenie ich biur przed zbliżającą się kampanią wyborczą. Komisja Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE) przyjęła to zaproszenie i zamierzała poświęcić biura 11 maja. Nagle pojawiły się więc wątpliwości, co do formuły obrzędu – tyle wody święconej w europarlamencie? Według sekretariatu Europarlamentu, święcona woda i dym kadzidła mogłyby wpłynąć ujemnie na wnętrza budynku Parlamentu. Zakaz administracja Parlamentu Europejskiego tłumaczy koniecznością zachowania ostrożności, szczególnie po zawaleniu się w roku 2008 części dachu w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Czyż trzeba lepszego dowodu na istnienie diabła i na obrzydzenie, jakim napawa go sama myśl o potraktowaniu go wodą święconą, a jeszcze lepiej: wodą egzorcyzmowaną i dymem kadzidlanym?

Kochani nasi kapłani i biskupi! Prosimy używać kadzidła podczas każdej Mszy świętej niedzielnej! Prosimy o aspersję w każdą niedzielę! Aspersję wodą egzorcyzmowaną według starego rytu, a nie ledwie pobłogosławioną po nowemu! Wykurzmy Kosmatego, aby uciekał tam, gdzie przygotowane mu miejsce!