niedziela, 6 listopada 2016

Katolicyzm infantylny

Rodziny które chcą chrzcić dzieci powinny skontaktować się osobiście, mailowo bądź przez smsa. Ze dwa razy spotkać się z księdzem Jedno spotkanie jest takie na wpół biurowe – trzeba się spotkać (przyjdź/cie z aktem urodzenia) i zapisać dane. To można zrobić kiedykolwiek i nawet wirtualnie: można przesłać mailem skan aktu urodzenia i dane chrzestnych (imiona, nazwiska, adresy, wiek, stan). Oczywiście zawsze miło byłoby Was zobaczyć 🙂 więc możecie wpaść z papierami osobiście. Jedno zaś spotkanie z Wami obojgiem na temat Chrztu jest niezbędne:
w zależności od daty Chrztu, w ostatni poniedziałek miesiąca poprzedzającego Chrzest po wieczornej Mszy św. (około 18.30). Wreszcie ostatnie spotkanie przed samym Chrztem  – z Chrzestnymi, oczywiście z w/w względów najlepiej w Waszej obecności.
Można je umówić w przeddzień lub w dniu Chrztu – wszak trzeba Chrzestnych uświadomić o godności i odpowiedzialności bycia Chrzestnym.
Na początek ustalcie dwie rzeczy: primo: zdecydujcie konkretną datę Chrztu – najlepiej w jakąś niedzielę o 13.00, secundo: chrzestnych. Ewentualnie, tertio: wyślijcie mi papiery i dane. Jeśli chodzi o wydatki: trzeba mieć białe ubranko (lub taką szatkę) dla dzidziusia; świecę – dużą gromnicę, ew. krzyżyk lub coś innego na pamiątkę Chrztu. Uprzedzając Wasze pytanie – u nas ofiara jest naprawdę dobrowolna.
Ślub Kościelny rodziców nie jest bezwzględnym warunkiem Chrztu dziecka, ale zawarliście już Sakrament Małżeństwa, czy dopiero planujecie?  

Nie, to nie przedszkole. To oficjalna strona parafii św. Jana Pawła II w Warszawie. http://jp2.warszawa.pl/sakramenty-i-nabozenstwa/