wtorek, 24 marca 2009

Salezjańskie Ogłupianie Młodzieży

W dniach 26 - 28 września 2008 r., Piła stała się stolicą VI Zjazdu Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego.

28.09.2008 o godzinie 23.00 odbyła się Msza Święta wieńcząca zjazd.

Jak widać na załączonym filmie - wszyscy, włącznie z celebransem i asystą, doskonale się bawili.Polecam lekturę komentarzy z "JóTuba" zamieszczonych pod filmem w odpowiedzi na głosy krytyki:

Kasza747
Słuchajcie, brak mi słów. Po kto podziwia z boku to co robimy odnosi rózne wrażenia. Ale wiem sama po sobie, że to jest najskuteczniejszy sposób ewangelizacji. Właśnie przez taki przykład dostałam się do wspólnoty. W pierwszej chwili myślałam że to sekta ale potem doszło do mnie że przecież to tylko inny sposób oddana chwały Szefowi :) I żadna profanacja! Jan Paweł II zatwierdził i pobłogosławił naszą wspólnotę! Don Bosco! Ole!

Antenka1990
Benedykt XVI jest gorącym zwolennikiem tradycji judaistycznej, a Żydzi też tańczyli dla Boga (Psalmy). Inna sprawa, że Msza Święta, która widzicie, była Mszą dla zamkniętego grona ludzi. Odnowa w Duchu Świętym czy inne wspólnoty nowej ewangelizacji mają prawo do uczestnictwa we Mszy Świętej w sposób, który mają zawarty w statucie, który musi podpisać biskup lub papież. Salezjanie sa zakonem papieskim, więc SWE na pewno ma pozwolenie na tańce.

OnlyThomasPL
O nie! Tylko proszę mi tu Salezjanów i Rodziny Salezjańskiej nie obrażać! Salezjanie są zakonnikami SZCZEGÓLNIE otwartymi na młodzież! I tak jak napisał już ~Antenka1990 , SWE ma statut papieski na "niekonwencjonalną" formę modlitwy (typu pantomima, taniec). Co Ci się nie podoba? Jakby była by to Msza Przedsoborowa to pewnie byłyby na niej 3-4 babcie a to jest SPOTKANIE MŁODYCH! Pozwólmy im wychwalać Boga na swój sposób!

jak widać ojcowie Salezjanie całkiem nieźle radzą sobie z praniem młodzieżowych mózgów i wmawianiem biednym młodym ludziom, że "wszystko jest zatwierdzone".

Kyrie eleison!