poniedziałek, 1 czerwca 2009

Bp Tadeusz przełoży wajchę?

Jak podaje zaprzyjaźniony serwis Nowy Ruch Liturgiczny: W niedzielę 7 czerwca br. J.E. Ksiądz Biskup Tadeusz Pieronek odprawi uroczystą Mszę św. pontyfikalną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, przed którą udzieli sakramentu bierzmowania. Wydarzenie będzie miało miejsce w Krakowie, w kościele O.O. Bonifratrów pw. Przenajświętszej Trójcy przy ul. Krakowskiej 48 na Kazimierzu o godz 13:30

CIekawe, że jeszcze parę lat temu, w wywiadzie dla KAI udzielonym z okazji 70-tej rocznicy urodzin Ksiądz Biskup Tadeusz przyznał, że Sobór Watykański II był wielkim wyzwaniem dla księży z jego pokolenia. On sam musiał przestawić się z kanonisty trydenckiego na kanonistę posoborowego. I wyznaje, że kosztowało go to dużo wysiłku, gdyż był już kapłanem ukształtowanym, miał około czterdziestki, dlatego uczenie się Soboru było procesem wieloletnim.

Czy będzie to przełomowa dla innych biskupów celebracja, a Biskup Tadeusz - przestawi się raz jeszcze, z powrotem i przełoży przysłowiową "wajchę" przekonując innych członków biskupiego profsojuza do celebrowania Mszy świętej "po trydencku"? Miejmy nadzieję i módlmy się o to!