niedziela, 22 sierpnia 2010

Heretyk i schizmatyk - doktorem h.c. KUL

za serwisem "Katolickiego" Uniwersytetu Lubelskiego:

20 sierpnia br. odbyła się na KUL uroczystość wręczenia tytułu Doktora Honoris Causa Jego Świątobliwości Bartłomiejowi I, Arcybiskupowi Konstantynopola, Patriarsze Ekumenicznemu. Uniwersytet, honorując Patriarchę Bartłomieja I swoim najbardziej zaszczytnym tytułem, pragnie wyrazić uznanie dla niezwykle aktywnego przywódcy duchowego, kontynuatora ekumenicznego dzieła wielkich patriarchów Konstantynopola: Joachima III, Atenagorasa I i Dymitriosa I. Jego Świętobliwość (sic! - Dextimus) Bartłomiej I jako orędownik pokoju i pojednania, wolności religijnej, praw i godności człowieka oraz troski o zachowanie środowiska naturalnego, stale podtrzymuje świadectwo o radości i „świetle Zmartwychwstania”.
Jego Świątobliwość Patriarcha Bartłomiej I oddając swoje siły ofiarnej i niezwykle trudnej służbie Kościołowi, jedności wszystkich chrześcijan oraz dialogowi z innymi religiami i współczesnym światem, jest rzeczywiście Człowiekiem Dialogu i Nadziei, przekonanym, że historia jest w rękach Boga, do którego należy ostatnie słowo.
Jak widać, w dzisiejszych czasach czołowa katolicka uczelnia w katolickiej Polsce honoruje heretyka i schizmatyka za... służbę Kościołowi oraz za troskę o "prawoczłowiekizm" i ekologię.

św. Andrzeju Bobolo, męczenniku Serca Jezusowego, pogromco prawosławnej schizmy i herezji, patronie Polski, módl się za nami!

Kyrie eleison!