wtorek, 10 czerwca 2008

Szamańskie rozwińmy sztandary...

Jak dowiadujemy się ze strony Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego, 16 września 2007 r. w czasie uroczystej mszy świętej, w wigilię wspomnienia liturgicznego św. Hildegardy w kościele pw. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych w Dąbrówce Wielkiej (dzielnicy Piekar Śląskich) został poświęcony sztandar Krajowego Cechu Radiestetów i Bioenergoterapeutów w Katowicach.
Aktu Poświęcenia sztandaru dokonali JE Bp Gerard Bernacki oraz ks. kan. Henryk Kuczob – Duszpasterz Rzemiosła Śląskiego.

Ciekawe, czy Bp Gerard Bernacki, sufragan katowicki, czyta czasem wydawanego w Katowicach Gościa Niedzielnego?

Jakie siły rządzą bioenergoterapią i radiestezją? Energia kosmiczna? Tajemnicze promieniowanie radiestezyjne? – Egzorcyści mają zero wątpliwości, że chodzi o działanie demoniczne – mówi ks. dr Jarosław Międzybrodzki, egzorcysta (...) Gdyby to mówiło tylko dwóch albo trzech egzorcystów, mógłbyś jeszcze uznać, że to wymysł trzech obłąkańców. Ale na krajowe spotkania przyjeżdża po stu egzorcystów i każdy mówi w tej sprawie to samo – mówi ks. Międzybrodzki. Według niego, pół biedy, jeśli bioenergoterapeuta jest oszustem. Jego pacjentom zdrowie poprawia się dzięki efektowi placebo, czyli od samego przekonania w moc uzdrowiciela. – O wiele bardziej niebezpieczne jest, jeśli bioenergoterapia rzeczywiście jakoś działa. Egzorcyści nie mają wątpliwości, że stoi wtedy za tym inteligentna istota duchowa. Wejście w kontakt z nią czasem fatalnie się kończy...

Dodajmy jeszcze, że uroczystość poświęcenia sztandaru w Dąbrówce Wielkiej była przerywnikiem programu VI Zjazdu Integracyjno-Szkoleniowego Radiestetów i Bioenergoterapeutów, podczas którego uczestnicy mogli wysłuchać wykładów na pasjonujące tematy, jako to np.:
- Brygida Kamińska: "Vipassana (buddyjska medytacja wglądu) w świetle własnych doświadczeń"
- Jan Bralich: "Wykorzystanie polaryzacji w radiestezji"
- Stanisław Sagatowski: "Reflektor radiestezyjny"
- Krzysztof I. Bułłyszko: "Biżuteria bioniczna - talizmany i amulety w praktyce terapeutycznej"
- Gracjan Kuźniak, Andrzej Świąć: "Nowe spojrzenie na promieniowanie sieciowe. Występowanie naturalnych statycznych pól wirowych, lewo i prawoskrętnych"
- Cyprian Toruński: "Energetyczny model człowieka i wszechświata wg systemu ONUR"

Kyrie eleison!