poniedziałek, 12 grudnia 2011

Adwent - czas radosnego oczekiwania na koncert

Czyli kolejny koncert w warszawskiej archikatedrze, tym razem w adwencie!!! Bilety po 50 zł, a repertuar jak zwykle świecki - jak informuje impresariat:

Wybitna wokalistka amerykańska Dee Dee Bridgewater odwiedzi Warszawę tuż przed Bożym Narodzeniem, by wystąpić na specjalnym świątecznym koncercie. Artystka zaśpiewa 20 grudnia w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie. Poza repertuarem świątecznym w programie znajdą się również utwory z albumu „To Billie With Love”.

Dee Dee Bridgewater to jedna z ikon współczesnej wokalistyki jazzowej, artystka o ugruntowanej pozycji zawodowej, niezwykle popularna i uwielbiana na całym świecie. Bridgewater jest przede wszystkim wysokiej klasy śpiewaczką, która dba o nowoczesną oprawę dla swojego mocno zakorzenionego w gospel i jazzie stylu. Wielokrotnie nagradzana i nominowana do prestiżowych nagród (od Grammy Awards po Jazz Academy Awards) jest dzisiaj bodaj najważniejszą artystką, która w niezwykle umiejętny sposób łączy jazz z muzyką rozrywkową i wspaniałą sztuką estradową.

Koncerty Świąteczne organizowane przez Stołeczną Estradę w warszawskich kościołach mają wieloletnią tradycję. W ramach projektu ze specjalnymi świątecznymi programami wystąpili dotychczas w Warszawie: Take 6, The Golden Gospel Singers, Barbara Hendricks, The Hilliard Ensamble oraz Chick Corea.

Od trzech lat koncerty odbywają się w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, która ze względu na swoją historią i wspaniałą lokalizację w centrum świątecznie iluminowanej Starówki, jest niewątpliwie znakomitym miejscem na takie wydarzenia.
Przypomnijmy, że gospodarz archikatedry, JEm. Kazimierz kard. Nycz jest członkiem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Tej samej, która od lat surowo zabrania organizowania w kościołach koncertów muzyki świeckiej oraz pobierania jakichkolwiek opłat za wstęp.