poniedziałek, 15 października 2012

pastorzyca "biskupka" na Synodzie Biskupów w Rzymie

W serwisie L'Osservatore Romano jeden z naszych czytelników wyszperał niniejsze zdjęcie z Synodu przedstawiające wśród biskupów jakąś kobietę we fioletowym T-shircie, koloratce i z pektorałem:Przedstawia ono niejaką Sarę Franciszkę Davis, ksywa: "biskupka", wiceprezeskę Światowej Rady Metodystów oraz "biskupkę" 16 Dystryktu Afrykańskiego Episkopalnego "Kościoła" Metodystów. Jak czytamy w serwisie TCR, pochodząca z Jamajki "biskupka" jest jednym z piętnastu "braterskich delegatów" zaproszonych do "aktywnego uczestnictwa" oraz wygłoszenia przemówienia na rzymskim Synodzie.

Pani "biskupka" stwierdziła: "Jestem zaszczycona, że mogę reprezentować w Watykanie Światową Radę Metodystów - złożoną z 77 "Kościołów" metodystycznych, weslejańskich i innych jednoczących się i zjednoczonych, reprezentujących ponad 80 milionów członków."

Sekretarz Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, bp Brian Farrell w zaproszeniu skierowanym do "biskupki" Davis napisał m.in.: "Twoje uczestnictwo w synodzie będzie widocznym znakiem podzielania troski o misję głoszenia Ewangelii współczesnemu światu"

Proponujemy na następny Synod Biskupów zaprosić jeszcze XIV dalajlamę, Szymona Niemca oraz wyznawców "boga" Zamenhofa z Japonii. Jak szaleć to szaleć na całego!