niedziela, 11 lutego 2007

Z diecezji biskupa Tośka Browna

W serwisie YouTube do obejrzenia ciekawa składanka filmowa.

- Bp Tosiek Brown samowolnie zmienia słowa modlitwy "Oto Baranek Boży..." na "Oto Jezus, który nas kocha i ratuje. Weselmy się my wszyscy, którzy dzielimy się tym pokarmem". Proszę zwrócić uwagę że NIKT nie klęczy podczas tej modlitwy. Zauważmy, że "Panie, nie jestem godzien..." też jakby nie słychać.

dalej mamy Mszę młodzieżową (celebrans: ks. Michał Galinada):
- "homilię" głosi jakiś pacjent z zespołu muzycznego. Trwa to 7 minut. Potem tenże sam świecki głosi ogłoszenia parafialne. W międzyczasie inny kapłan-konferansjer żartuje sobie z widownią, która śmieje się i głośno wyraża aplauz.
- Credo - nie stwierdzono. Pewnie młodzież już nie zna, a celebrans nie chciał jej stresować.

- proszę zwrócić uwagę na "procesję z darami" do ołtarza i na pacjentkę w ogromnym dekolcie i w krótkich batkach - zaiste stosowny ubiór na Mszę świętą.
- "zapraszam wszystkich, aby podeszli i zebrali się wokół stołu Bożego tego wieczoru"
- jak widać - wszyscy wierni mają złożone ręce...
- celebrans zaprasza wszystkich chętnych do prezbiterium
- podczas konsekracji wszyscy oczywiście stoją. Wracają na miejsca dopiero po "znaku pokoju"
- zamiast "Baranku Boży" - wszyscy śpiewają "Chlebie życia... Królu pokoju.. Książę pokoju"

- ks. Michał Galinada podobnie, jak jego przełożony samowolnie zmienia słowa modlitwy "Oto Baranek Boży..." na "Oto Jezus Chrystus, najwyższa postać Bożej Miłości, błogosławieni jesteśmy, którzy zostaliśmy zaproszeni do tego stołu"

kolejna część składanki to dokumentacja fotograficzna licznych nadużyć popełnianych przez Bpa Tośka Browna:
- "naczynia liturgiczne" w postaci szklanych dzbanków i wiklinowych koszy (czy któryś z czytających nas księży liturgistów mógłby nam podpowiedzieć, w jaki sposób puryfikuje się wiklinowy kosz?)
- jakiś maszkaron z cyckami prawie na wierzchu - w prezbiterium

Ciekawe, gdzie w tym roku Bp Brown leci na wczasy? Do tej pory były to np.: Kambodża, Wietnam, Hawaje, Alaska... Wszystko w Pierwszej Klasie, ma się rozumieć...

Diecezjanie zbierają podpisy pod petycją do Stolicy Apostolskiej o usunięcie Bpa Browna.


Z tej samej diecezji - ks. Fredzio Bailey - kolejny przebrany za postać z kreskówek komediant, który się minął z powołaniem aktorskim. Proszę zwrócić uwagę na minutę 1:43 filmu - wtedy "Barney" udziela błogosławieństwa i "ogłasza koniec Mszy świętej". No i ten "organista" w przebraniu diabła - cuś pięknego...