poniedziałek, 28 maja 2012

I Spotkanie Młodych z Chrystusem nad jeziorem Łańskim

Dziwne, nam w zatęchłej, przedsoborowej redakcji Kroniki zawsze wydawało się, że "spotkania z Chrystusem" każdy z "młodych" doświadcza co niedziela (o ile melduje się na Mszy świętej). Jak widać jednak Kuria Metropolitalna w Olsztynie uważa, że zanim "młodzi" wezmą udział (czynny, ma się rozumieć) w liturgii Mszy świętej, muszą uprzednio wziąć udział w:
Liturgii "zarzucenia sieci" i "dzielenia się chlebem i pieczoną rybą" nad jeziorem.W czasie liturgii świadectwem nawrócenia i chrześcijańskiego życia podzieli się Grzegorz „Dziki”, współautor książki „Radykalni”, muzyk zespołu 2TM2,3
Czy ktoś z Czytelników dysponuje może ordo tejże "liturgii"? Chętnie przeczytamy i zamieścimy. Proszę również zwrócić uwagę, że Mszę świętą przewidziano bezpośrednio po "liturgii dzielenia". Najwyraźniej znowu post eucharystyczny poszedł się... kąpać.

Bardzo ciekawy jest również zamieszczony na powyższej stronie "kalendarz" pozwalający "młodym" na prawidłowe odniesienie owego "liturgicznego" spotkania do innych "świąt":

7 dni po Spotkaniu Młodych na polach w Lednicy
2 dni po Uroczystości Bożego Ciała
1 dzień po meczu Polska-Grecja na otwarcie EURO 2012