sobota, 30 grudnia 2006

wiara.pl - portal ekumeniczno-międzyreligijny

Jest sobie w internecie portal wiara.pl, którego właścicielem (co każdy może sobie sprawdzić w serwisie whois NASK) jest Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej - Gość Niedzielny, ul. Wita Stwosza 11, 40-142 Katowice.

Jak przystało na środek masowego rażenia przekazem, podległy katolickiemu biskupowi, portal wiara.pl to "jedyny w swoim rodzaju portal tematyczny o charakterze ekumeniczno-międzyreligijnym przeznaczony dla ludzi wierzących, poszukujących i niewierzących. Trzon redakcji stanowią katolicy, ale autorami wielu materiałów są członkowie innych wyznań chrześcijańskich lub wyznawcy innych religii".

Portal prowadzi również forum dyskusyjne, na którym tolerowane są wszystkie możliwe światopoglądy oraz wyznania religijne z jednym wyjątkiem: katolicyzmu. Jeśli zaczniemy dyskutować powołując się na dokumenty watykańskie, niekoniecznie przedsoborowe, albo zaczniemy zadawać niewygodne pytania powołując się na obowiązujące obecnie przepisy liturgiczne, możemy liczyć na to, zostaniemy zakrzyczani przez egzaltowane małolaty, które zabiją nas mantrą: "najważniejsza jest miłość", a nie jakieś "martwe przepisy", a jeśli będziemy nastawać na udzielenie merytorycznej odpowiedzi możemy być pewni, że rewolucyjna czujność moderatorów (rekrutujących się w większości przypadków z bezrobotnej studenterii płci obojga) nasz temat czem prędzej zostanie zablokowany, jeśli nie od razu usunięty (nierzadko włącznie z wyrzuceniem autora z forum). Przykłady: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Portal prowadzi również "serwis kartkowy", z którego można wysłać znajomym "piękne" i "katolickie" kartki wielkanocne (1, 2) z logo "Gościa Niedzielnego". Rozumiem, że "gościu niedzielny" to ten kurczaczek, który wykluwa się w niedzielę wielkanocną?