wtorek, 16 września 2008

homoseksualizm - po prostu element świata nastolatków

Wydawnictwo Znak, jak czytamy na stronie internetowej, to nowoczesne wydawnictwo z tradycjami. Od 1959 roku wydaje książki, które wpisały się trwale do kanonu kultury. Dzieła Karola Wojtyły, Josepha Ratzingera, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, ks. Józefa Tischnera, Normana Daviesa, Umberto Eco...

...to gwarancja dobrej literatury pięknej, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci...

...nie zapomina również o najmłodszych czytelnikach i proponuje im wiele ciekawych tytułów...


Niestety, dzisiejsze Wydawnictwo Znak promuje KUlturę przez duże KU. Najlepszym tego dowodem jest wydanie promującej homoseksualizm książki "Chłopak czy dziewczyna?", o której czytamy:

Marcus i Frannie mówią o sobie „bliźnięta jednomózgowe” - i nie tylko dlatego, że każde z nich marzy o znalezieniu wymarzonego chłopaka. Są oryginalni, niezależni i doskonale się uzupełniają: Marcus jest gejem, ale to Frannie łatwiej mówić o jego orientacji, Frannie jest heteroseksualna, ale to Marcus lepiej potrafi prowadzić rozmowę na czacie, by zaintrygować chłopaka. Posuwa się jednak za daleko: zaczyna podszywać się pod Frannie, żeby rozmawiać sam na sam z jej wybrankiem - i... zakochuje się po uszy.

Chłopak czy dziewczyna? to klasyczna opowieść o miłości i o pomieszaniu tożsamości, niezwykle zabawna, pełna zwrotów akcji i inteligentnych dialogów. Jest wyjątkowa także z innego powodu - homoseksualizm jednego z głównych bohaterów nie jest tu potraktowany jako problem - jest po prostu elementem świata nastolatków.


Jak widać czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się kanony "kultury"...