niedziela, 11 lipca 2010

Powiew (zgnilizny) z Belgii

W internecie znalazłem opis prywatnej "krucjaty" jednej z flamandzkich posłanek do parlamentu Belgii, która przez wiele lat (od 1997 r.) próbowała zainteresować prymasa Belgii, Godfryda kard. Dannneelsa jak i nuncjusza apostolskiego w Belgii - sprawą skandalicznego podręcznika do nauki religii dla dzieci o tytule Roeach ( z hebrajskiego [ruah]: powiew, duch), autorstwa prof. Józefa Bulckensa z katolickiego uniwersytetu w Lowanium i prof. Franciszka Lefevr z katolickiego seminarium duchownego w Brugii. Niestety, bezskutecznie - kardynał Danneels nie odpowiadał na korespondencję, wyzywał posłankę w mediach od "nieposłusznej biskupom", albo nasyłał na nią policję z armatkami wodnymi.

Ale wróćmy do podręcznika - można w nim znaleźć takie oto kwiatki (przepraszamy za tak zwane "wyrazy", ale staraliśmy się dosłownie oddać treść flamadzkiego tekstu oryginału):

No popatrz, popatrz tylko na nią!
Ach tak!
Lubię pieszczoty mojej cipki
Lubię się bawić z innymi w ściąganie majtek
Chcę być w pokoju, gdzie mama i tata uprawiają seks


- Nieładnie jest bawić się siusiakiem
- Nie, nie możesz się kąpać z braciszkiem
- Powinieneś się wstydzić "badać" swoją siostrzyczkę
- Gdzie wy się nauczyliście takich brzydkich słów?- W co się bawicie?
- W doktora! Popatrz mamo, jakiego mam dużego kutasa!
- To fajna zabawa!

- Tak, bardzo fajna, a ty się pewnie na nią zgodziłeś?
- Tak, dotykanie się i pieszczoty miejsc intymnych z pewnością sprawiają radość, ale nie chcę, abyście się w to bawili razem, aby to weszło wam w zwyczaj. Zakładajcie majtki i pobawcie się w co innego.Pani poseł podnosiła w swojej skardze, że wyżej cytowany podręcznik do katechezy (!!!) to nic innego, jak obleczony w pozorny dydaktyzm i przestrogi, instruktaż i zaproszenie dzieci do wzajemnej masturbacji i zachowań pedofilskich. Trudno się z nią nie zgodzić.

Tym bardziej, że dziś już wiemy, iż bp. Roger Vangheluwe, ordynariusz Brugii i jednocześnie zwierzchnik obydwu uczelni, z których "profesorowie" stworzyli ów "katechizm", okazał się być homoseksualistą i pedofilem.

Kyrie eleison!