wtorek, 22 grudnia 2015

Magia Świąt Bożego Narodzenia

To dobrze, że jest „magia świąt”. Każda kultura ma takie elementy: coś z magii, legendy, mitu. To tworzy ciepło, ciepłe struktury, które zbliżają ludzi do siebie, pozwalają im przeżyć razem czas, oderwać się od doczesności, aby przypatrzyć się początkowi, od którego  wszystko się rozpoczęło, i końcowi, ku któremu to wszystko zmierza. A jednocześnie stanowi dobrą okazję odnowienia, przypomnienia sobie i przywrócenia pierwszej miłości. (bp Jan Tyrawa, ordynariusz bydgoski)

http://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe-kontakt/nasze-swieta/684-wywiady-swiateczne/28741-swieta-magia-miloscW dniu 19 grudnia 2013r. odbyło się w Domu Miłosierdzia Caritas im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim Integracyjne Spotkanie Świąteczne „Magia Świąt Bożego Narodzenia”(...)  Gościem honorowym był Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Antoni Pacyfik Dydycz, Biskup Drohiczyński.

http://www.dowon.drohiczyn.caritas.pl/index.php/using-joomla/extensions/components/content-component/article-categories/102-integracyjne-spotkanie-swiateczne-magia-swiat-bozego-narodzenia


Zespół Szkół w Mordarce zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych. Prace można nadsyłać do 1 grudnia 2015 roku.
Regulamin konkursu:
1. Celem konkursu jest:
- propagowanie wartości chrześcijańskich, związanych z cudem Bożego Narodzenia,