środa, 15 października 2014

To nieprawda, że kapłani w Polsce są skazani na rekolekcje wyłącznie w duchu charyzmatycznym

w archidiecezji lubelskiej mogą sobie wybrać między charyzmatykiem krajowym a charyzmatykiem zagranicznym. Jest więc wybór, nie ma zamordyzmu! Jak nam napisał w emailu jeden z księży archidiecezji lubelskiej - najważniejsze jest wpłacić te trzy i pół stówy na konto SFD, przyjeżdżać na te rekolekcje już niekoniecznie trzeba. Ważne, żeby wpłata się zaksięgowała.

Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa, każdy proboszcz i wikariusz naszej archidiecezji powinien w roku 2014 wziąć udział w ewangelizacyjnych rekolekcjach kapłańskich, wybierając jedną serię z poniższych:
 (...)
17-20 listopada 2014 r. – Dom Rekolekcyjny w Dąbrowicy
Prowadzący: o. Jacek Dubel CSSR (Toruń) – redemptorysta z Torunia, Przewodniczący Senatu Ogólnopolskiego Porozumienia Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji; Członek Zarządu Stowarzyszenia ALFA Polska.
 (...)
24-26 listopada 2014 r. – Nałęczów
Prowadzący: Ralph Martin (USA) - jest jednym z pionierów Odnowy w Duchu  Świętym,  współtwórcą  wspólnoty  Słowo  Boże  w  Ann Arbor (Michigan). Kierował Międzynarodowym Biurem Odnowy  Charyzmatycznej  w  Brukseli,  pracując  w  tym  czasie z kard. L.J. Suenensem. Obecnie jest prezydentem Renewal Ministries, organizacji promującej katolicką odnowę charyzmatyczną i ewangelizację. W roku 2011 został mianowany przez  papieża  konsultantem  Papieskiej  Rady  ds.  Nowej Ewangelizacji.