niedziela, 16 lipca 2006

Sobór - TAK! Wypaczenia - NIE!

Sekretarz Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, abp Albert Malcolm Ranjith Patabendige Don w niedawnym wywiadzie dla agencji IMedia wyznał, że reformy soborowe nie przyniosły oczekiwanych owoców z powodu niewłaściwego sposobu, w jaki zostały zinterpretowane i wdrożone i dalej: Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów każdego dnia otrzymuje nowe skargi dotyczące poważnych nadużyć liturgicznych i skargi na biskupów diecezjalnych, którzy odmówili zajęcia się nimi i podjęcia wobec podwładnych stosownych działań dyscyplinarnych. Jeśli Kościół nie zdoła powstrzymać tej fali nadużyć, ludzie odejdą do miejsc, gdzie odprawia się Mszę Trydencką, a nasze kościoły będą puste.

Ekscelencjo, a może zamiast walczyć ze skutkami - zwalczyć przyczynę, czyli powstrzymać Nową Mszę, która sama w sobie jest jednym wielkim nadużyciem? Gorąco o to prosimy!
Makabryczny eksperyment pod nazwą Novus Ordo Missae pozbawił Wiary katolickiej miliony ludzi, a Kościół pozbawił setek tysięcy kapłanów!
Przecież Wasza Ekscelencja sam odprawia Mszę Trydencką każdego dnia, więc chyba sam dawno zauważył różnicę i dokonał w swym sumieniu wyboru!