niedziela, 22 listopada 2009

Poczuj się jak w Heaven

Ogólnopolska dyskoteka ewangelizacyjna "Spiritual Attack" odbędzie się (pisane 20 listopada - Dextimus) w sobotę w Łodzi. Jak zapowiadają jej organizatorzy z Ruchu Światło-Życie, impreza ma pokazać młodym ludziom, że można bawić się bez alkoholu, narkotyków i dopalaczy.

- Przede wszystkim chcemy wyjść do młodych ludzi z pozytywnym przekazem. Jesteśmy młodymi katolikami i wspólnie z naszymi księżmi chcemy zorganizować w Łodzi dyskotekę bez alkoholu, bez narkotyków. Chcemy pokazać młodym ludziom, że można bawić się bez żadnych dopalaczy - tłumaczy rzecznik Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w Łodzi Dominik Cybulski.

Dyskotekę w Klubie "Heaven" otworzyć ma bp Ireneusz Pękalski. Ma wziąć w niej udział ok. 30 księży. Impreza odbywać się będzie w trzech salach, gdzie rozbrzmiewać będą rytmy R'n'B, hip-hop oraz dance i muzyka klubowa. Atrakcją będą także pokazy grup tanecznych, pokaz mody chrześcijańskiej "Spiritual Fashion" projektantki Pauliny Polak oraz świadectwo wiary mistrza świata w boksie Tomasza Adamka i Miss Polonia 2007 Barbary Tatary. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. W klubie przygotowana zostanie także specjalna sala, gdzie młodzi ludzie będą mogli porozmawiać z księdzem, wyciszyć się i pomodlić. Cena wejściówki to tylko 15 zł.

- Chcemy pokazać, że potrafimy jako młodzi chrześcijanie zrobić coś fajnego, że Kościół jest atrakcyjny dla młodych ludzi. Chcemy tą akcją przyciągnąć młodych ludzi do Kościoła. Zależy nam na każdym człowieku i szukamy go w każdym miejscu, gdzie przebywa, a dyskoteki są miejscem, gdzie chodzi bardzo dużo młodych ludzi, którzy często nie chodzą do kościoła. I ta dyskoteka skierowana jest dla takich ludzi Po zakończeniu imprezy autobusy MPK mają rozwozić jej uczestników po całym mieście. Każdy z nich otrzyma także broszurę z adresami różnych wspólnot w Łodzi.


Diakonia Ewangelizacyjna działa w Łodzi od października 2008 roku. Organizuje akcje ewangelizacyjne w szkołach, dyskotekach i na stadionach. W lutym podczas ogólnopolskiej dyskoteki w Bełchatowie bawiło się 1700 osób.


Ilustrację niniejszego wpisu stanowią zdjęcia z tej "imprezy ewangelizacyjnej", zamieszczone na portalu Interia.pl. Nie wiem, jak nasi czytelnicy, ale ja bym swojego dziecka do tej speluny nie puścił.

Może kilka słów o klubie Heaven (osobom o słabych nerwach raczej odradzamy wchodzenie na jego stronę internetową):

HEAVEN club - dance - V.I.P. to najnowocześniejsza i największa łódzka dyskoteka. Topowa lokalizacja – kilka metrów od ulicy Piotrkowskiej, designerskie wnętrze, niesamowity klimat - czynią z HEAVEN jeden z najbardziej ekskluzywnych klubów w Łodzi. Sprawiają, że nawet najwybredniejszy klubowicz znajdzie tu coś dla siebie i już od wejścia poczuje się jak w najlepszych klubach Mediolanu, Paryża, Londynu czy Nowego Jorku. HEAVEN to lokal 2 poziomowy - gustownie urządzony, w pełni klimatyzowany, 3 parkiety, V.I.P. ROOM, 6 barów, komfortowe loże, plazmy, super drinki serwowane przez piękne barmanki i kelnerki oraz przystojnych barmanów – tym wszystkim zaskoczy Was HEAVEN. HEAVEN – to dyskoteka z niepowtarzalnym klimatem, miejsce dla amatorów rozrywki na najwyższym poziomie! Najlepsza muzyka, szybka obsługa, ciekawi goście, gwiazdy show biznesu, profesjonalna ochrona, Heavenki - gorące hostessy oraz egzotyczne tancerki tańczące na barach i podestach. HEAVEN posiada 3 parkiety z różną muzyką (dance, klubowa i black music) pozwalające klubowiczom na zabawę przy ulubionych utworach. W Heaven zagrają najlepsi polscy i europejscy DJ. V.I.P. ROOM – ekskluzywna strefa z własnym barem, wzmocnioną ochroną przeznaczona dla najbardziej wymagającego klienta, który lubi bawić się w komfortowych warunkach w miejscu odseparowanym od reszty klubowiczów. V.I.P . ROOM w Heaven znajduje się na górnym poziomie, z którego widok rozciąga się na 2 parkiety - klubowy i black music. Zmrożony szampan na stole, owoce, drobne przekąski oraz piękne barmanki i kelnerki - finalistki konkursów piękności – to klimat V.I.P. ROOMU W HEAVEN na gości czeka wiele niespodzianek: modelki Playboya i CKM, Fashion Party, występy Chippendales, Beach Party, wybory miss, pokazy mody, taneczne show, konkursy z super nagrodami, degustacje, promocje na drinki i... wiele innych. HEAVEN to nowa jakość rozrywki na miarę najlepszych europejskich imprezowni. Wejście do dyskoteki HEAVEN nie podlega selekcji, tylko do V.I.P. ROOMU. Wstęp do HEAVEN od 18 lat.

A potem się dziwimy, że kapłani "porzucają" kapłaństwo...


I to wszystko w Roku KAPŁAŃSKIM, poświęconym św. Janie Maryi Vianneyowi.

Zastanawia mnie też, dlaczego młodzież, która podczas Mszy świętej przyjmuje Ciało Chrystusa na stojąco i do łapy, jakimś cudem klęczy przed kawałkiem dykty i trzema pustakami z włożonymi do nich podgrzewaczami imbrykowymi? To znaczy: dokładnie: nie klęczy, tylko siedzi (ciężar ciała spoczywa na półdupkach) na małej ryczce, z podwiniętymi pod nią nogami.

Co tam robił zadowolony z siebie biskup Pękalski?
Jak to co? Dobrze się bawił!