niedziela, 13 grudnia 2009

proces beatyfikacyjny Zyty Parmeńskiej rozpoczęty!

Jak informuje Nowy Ruch Liturgiczny, 10 grudnia w diecezji Le Mans (Francja) uroczyście otwarto proces beatyfikacyjny Zyty, ostatniej cesarzowej Austrii i królowej Czech i Węgier, żony bł. Karola Habsburga, ostatniego cesarza Austrii i apostolskiego króla Węgier. Polecajmy nasze modlitwy Ich wstawiennictwu! Niech orędują u Pana za powrotem do Europy normalnych państw, katolickich monarchii.

bł. Karol Habsburg z żoną, sługą Bożą Zytą Marią de Bourbon-Parma

+ + +

Modlitwa o uproszenie łask za wstawiennictwem sługi Bożej, cesarzowej Zyty
(do prywatnego odmawiania):

Boże, Ojcze nasz, odkupiłeś świat poprzez upokorzenie Swojego Syna, Naszego pana Jezusa Chrystusa. On, który był królem, uczynił się sługą i oddał Swoje życie dla wielu. Dlatego Ty Go wywyższyłeś. Racz teraz uczynić, by Twoja Służebnica Zita, cesarzowa i królowa, została wyniesiona na ołtarze Twojego Kościoła. W niej dajesz nam wspaniały przykład wiary i nadziei w obliczu trudności, jak również niezachwianej ufności w Twoją Bożą Opatrzność. Modlimy się do Ciebie, aby wraz ze swoim mężem, Błogosławionym cesarzem Karolem, Zyta stała się dla małżeństw modelem miłości i wierności małżeńskiej, a dla rodzin wzorem chrześcijańskiego wychowania. Aby mogła być przykładem służby i miłości bliźniego, bowiem w każdej sytuacji umiała podzielić się sercem ze wszystkimi, a szczególnie z najbiedniejszymi.

Przez jej wstawiennictwo, spełnij naszą prośbę .........

Prosimy Cię o to poprzez Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ojcze Nasz...
3x Zdrowaś Mario...
Chwała Ojcu...

Imprimatur
09/07/2009
+ Iwo Le Saux,
Biskup Le Mans

Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy otrzymali łaski za wstawiennictwem Sługi Bożej, cesarzowej Zyty, za poinformowanie o tym Stowarzyszenia :

Association pour la béatification de l’Impératrice Zita
Abbaye Saint-Pierre
1, place Dom Guéranger
F-72300 Solesmes