sobota, 29 sierpnia 2009

Grota Zjawy z Medziugorja - we Włocławku

Na oficjalnej stronie Parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku czytamy:

27 kwietnia 2004 r. miało miejsce poświęcenie Groty Królowej Pokoju. Znajduje się ona przed świątynią. Powstała po pielgrzymce parafian, na czele z proboszczem ks. prał. Zbigniewem Szygendą, do Medżugorie. Pielgrzymi po głębokich przeżyciach doznanych w miejsce objawień postanowili wybudować Grotę Matki Bożej Królowej Pokoju.

W centrum postać Maryi wg słów wizjonerów z Medżugorie: przepiękna młoda kobieta, pełna ciepła, pogodna, uśmiechnięta, opromieniona nieziemskim blaskiem.

- W kamieniu wyryte 5 sposobów na osiągnięcie spokoju i zwycięstwo nad złem / jak Dawid nad Goliatem /
- W zwieńczeniu groty krzyż i różaniec ułożony z kamieni przywiezionych przez pielgrzymów z góry objawień w Medżugorie.
- Grota na skrzyżowaniu dróg: do kościoła, do centrum handlowego i do ludzkich mieszkań - czyli w centrum naszych codziennych spraw. Maryja jest z nami w całym naszym życiu, w naszych codziennych troskach.
- Całość z twardych kamieni - jak góra objawień w Medżugorie, jak twarde niejedno ludzkie serce, jak twarde nasze warunki życia w naszej rzeczywistości społeczno-gospodarczej, jak kamienista nasza droga do nieba.
- Na bruku klęcznik - wykuty na ostro w kamieniu. Póki nie będzie kolanami wyszlifowany, póty nie będzie pokoju w świecie i w sercu.

W każdą środę o godz.1735 odmawiany jest przed grotą różaniec pokoju


Jaaasne, niech se tam trepy w Rzymie zabraniają organizowania pielgrzymek, wyjazdów i kultu - my we Włocławku wiemy swoje. Nasi patroni - Anwil z Orlenem wespół z Gospą czuwają... A Kuria śpi. I udostępnia jeszcze na te głupoty miejsce na swoim serwerze.

A na skrzyżowaniu ludzkich ścieżek - zamiast jakiegoś bunkra powinien być otwarty cały dzień kościół z tabernakulum. Czy we Włocławku przed Nim jeszcze ktoś przyklęka?