czwartek, 14 stycznia 2010

Pan Bóg chyba powoli traci cierpliwość...

foto: (c) Jan Sochor

A Haitian woman performs the cleaning and spiritual ritual to worship Our Lady of Mount Carmel during the annual religious celebration (Ville Bonheur, Haiti).

Haitańska kobieta dokonuje rytualnego duchowego i cielesnego oczyszczenia, aby uczcić doroczne święto Matki Bożej z Góry Karmel

Każdego roku w lecie tysiące pielgrzymów z całego Haiti wybiera się z pielgrzymką do Ville Bonheur i pobliskiego wodospadu Saut d'Eau (Wodny Skok). 150 lat temu na pobliskim drzewie palmowym rzekomo objawiła się Matka Boża. Haitańczycy odziani jedynie w spodnią bieliznę dokonują rytualnego oczyszczenia w wodach wodospadu. Wielu Haitańskich katolików (?) czynnie praktykuje VooDoo (religię państwową w Haiti od 2003 r.) i wierzy w to, że "bogini wody" Erzulie Dantor objawia się podczas tego rytuału i przejmuje władzę nad ich ciałami.

Kyrie eleison!


aktualizacja 17.01.2010

Jeden z naszych czytelników podesłał nam link do strony, na której można znaleźć wizerunek pogańskiej bogini Erzulie Dantor oraz opis jej rzekomych "dokonań życiowych" (w skrócie: morderstwa, rozwiązłość, itp.). Po obejrzeniu wizerunku i przeczytaniu tekstu - już w pierwszym zdaniu znajdujemy informację, że bogini Erzulie jest czczona przez kulty voodoo w Nowym Orleanie i na Haiti - tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że Pan Jezus naprawdę stracił cierpliwość.

Matko Boża, uproś im przebaczenie!!!