sobota, 17 czerwca 2006

Pełne kościoły w mieście Linz!

Na stronie internetowej naszej ulubionej Diecezji Linz (Austria) znaleźliśmy pełną radości informację zatytułowaną: Pełne kościoły w mieście Linz!

Zgodnei z powyższą informacją, w piątkowy (9.6.2006) wieczór 15 linzeńskich kościołów zostało odwiedzonych przez prawie 10.000 osób. Oczywiście publiczność (bo wiernymi ich nie nazwę) nie przyszła na Mszę świętą. Po prostu po raz kolejny dla gawiedzi urządzono wieczór rozrywkowy pod tytułem "Długa Noc Kościołów".

oto kilka wyjątków z oficjalnego programu imprezy oraz zdjęć pochodzących z serwisu diecezjalnego:

Katedra NMP w Linz
Nieszpory ekumeniczne z udziałem starokatolików, baptystów, ewangelików, metodystów, koptów, rumuńskich pawosławnych, serbskich prawosławnych oraz katolików.


ścianka wspinaczkowa przed katedrą w LinzBp Schwarz rozmawia z młodzieżą katolicką, protestancką i prawosławną o "marzeniach Kościoła"Od lewej: proboszcz katedry ks. Maksymilian Strasser (fajna sutanna), red. Haiden, i rysownik-karykaturzysta Gerhard Haderer dyskutują w katedrze o stosunku Kościoła do krytyki.


Pan Haderer jest znany ze swoich bluźnierczych ilustrowanych broszurek o "życiu Jezusa" - mała próbka poniżej. Naprawdę nie rozumiem, po co zaprasza się takiego prymitywa i troglodytę do katolickiej katedry, aby z nim "dyskutować"?

Wniebowstąpienie Jezusa


Jezus pomaga swojemu tatusiowi w warsztacie (jak widać po układzie cieni - siedząc wysoko na półce, służy jako źródło oświetlenia przy pracy)


Jezus na jeziorze Genezaret (pływa sobie na desce surfingowej)

Ostatnia Wieczerza (komentarz chyba zbyteczny)