piątek, 23 maja 2008

Kolejna 16524 pogłoska o zatwierdzeniu statutu neokatechumenatu

Tym razem pobożne życzenia drukuje agencja CNA, tuba Konferencji Episkopatu USA, powołując się na oficjalną stronę neokatechumenatu, na której podobno napisano (w każdym bądź razie ja tego nie potrafię znaleźć, może za głupi jestem?) iż Benedykt XVI zatwierdził statut na stałe w dniu 22.05.2008 r. a zaskoczeni Kiko i Carmen właśnie pakują się w Izraelu i przebukowują bilety aby jak najszybciej przylecieć do Rzymu i szykować uroczystość przekazania statutu.

Jak widać na załączonym obrazku, wyznawcy sekty neokatechumenalnej nadal (24.04.2008 r.) nie wiedzą, co to klęcznik i do czego służy. W Rzeczywistą Obecność Pana Jezusa pod postacią chleba też chyba nie wierzą, skoro przyjmują Go do łapy i na siedząco mimo iż Ojciec święty surowo im tego zabronił w grudniu 2005 r.

Miejmy nadzieję, że informacja o papieskiej aprobacie dla tego podejrzanego towarzystwa to tylko kolejna plotka emitowana przez neokatechumenalne "centrum zarządzania kryzysowego" w Rzymie w celu dalszego ogłupiania nieświadomych swojej sytuacji wiernych i zmanipulowanych do cna kapłanów.

Oremus...