sobota, 20 lutego 2010

Rok Kapłański w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie

cytaty z oficjalnej strony Prymasowskiego Seminarium w Gnieźnie

Andrzejki w Seminarium - "Historia pewnej budowy w programie Marzanny J."

Seminarium w Gnieźnie ma swoje znane i lubiane tradycje. Jedną z najbardziej oczekiwanych są Andrzejki, które przygotowują alumni czwartego roku. To wyjątkowy czas, kiedy potrafimy śmiać się z samych siebie i sparodiować najzabawniejsze sytuacje, które wydarzyły się w ciągu minionego roku.

Pierwszym ważnym akcentem były Andrzejkowe Zapowiedzi, które odbyły się 19 listopada b.r. Na ten wieczór aula wypełniona księżmi i braćmi ze wspólnoty zamieniła się w salę, na której odbywała się uroczysta gala - "Wiśnia Wojciecha". Nie obyło się bez nagród i zaproszeń, a także naboru do chóru. Należy zauważyć, że seniorzy poszczególnych roczników oraz Księża Moderatorzy wykazali się niemałym talentem wokalnym.

Właściwa odsłona Andrzejek nastąpiła w czwartkowy wieczór 26 listopada. Wszyscy goście przybyli w niecodziennych strojach. Nie zabrakło Sióstr Elżbietanek i pracowników świeckich w zaskakujących kreacjach. Księża Profesorzy i Wychowawcy przebrali się za myśliwych, bracia diakoni za święte krowy i bizona, rok V za cukierki i czekoladę, bracia z roku III za goryli i małpę, rok II za czyżyki, a najmłodsi formacją alumni w wyjątkowo starannie przygotowanych strojach przyjaciół Kubusia Puchatka z Krzysiem na czele.

(...)

Alumni roku czwartego po występie zostali nagrodzeni długimi brawami. Dziękując wszystkim za przygotowanie andrzejkowej zabawy, ksiądz Rektor życzył wszystkim miłego wieczoru oraz zachęcał młodszych braci, aby już myśleli o kolejnych Andrzejkach.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia zachowane ku pamięci - na wypadek, gdyby galeria nagle zniknęła z seminaryjnego serwera. Księdzu Prymasowi gratulujemy seminarzystów i kadry, a księdzu Rektorowi PWSD przesyłamy różne wyrazy.


od lewej w pierwszym rzędzie stoją: Dyrektor ds. administracyjnych - ks. mgr lic. Krzysztof Woźniak; Rektor - ks. dr Wojciech Rzeszowski; Wicerektor - ks. dr Maciej Olczyk; Ojciec duchowny - ks. mgr lic. Tadeusz Kwitowski; Prefekt - ks. dr Jakub Dębiec


bracia diakoni


V rokII rok

I rok