piątek, 4 stycznia 2008

Dysleksykon liturgii

Rok temu KAI donosiła:

Nakładem Pallotinum ukazał się "Leksykon liturgii" w opracowaniu ks. prof. Bogusława Nadolskiego TChr, liturgisty, autora kilkudziesięciu książek i artykułów z dziedziny liturgii, konsultora Komisji Liturgicznej Episkopatu Polski. Jest to pierwsza, unikatowa w języku polskim tak obszerna i wyczerpująca publikacja z tej dziedziny.

Fakt, czytelnicy forum.krzyż nawet po pobieżnym przewertowaniu tego gniota czują się wyczerpani. Ks. prof. Nadolski musiał się nieźle napracować, aby stworzyć ów swoisty enchiridion zabobonów i mitów posoborowych. Nie obeszło się oczywiście bez rytualnego obrzucenia gnojem tradycjonalistów: Na stronie 872, w opisie hasła "manipularz" czytamy:

Obecnie manipularz nie jest używany. Zwyczaj zachowują zwolennicy sekty kard. Lefebvre'a.

Czy ktoś z naszych czytelników orientuje się może, jaką to sektę założył zmarły w 1973 r. Józef Karol kardynał Lefèbvre? O to, co pali ks. prof. Nadolski już się nawet nie pytamy. Nie ma sensu.

Na zdjęciach: zwolennicy tajnej sekty manipulatów; Eminencje: Józef kard Ratzinger i Dariusz kard. Castrillon Hoyos - podczas pełnienia obowiązków służbowych.