piątek, 18 stycznia 2008

Arcyszaman Pylak znowu nadaje...

Jestem zaskoczony postawą tych księży, którzy negatywnie oceniają radiestezję i bioenergoterapię, nie znając ich natury, zwłaszcza że powołują się oni często na autorytet Kościoła. Tę błędną i szkodliwą opinię narzucają także kościelnym mass mediom. Radiestezja i bioenergoterapia związane są ze światem przyrody. Nie zabierajmy głosu w sprawach, na których się nie znamy – mówi w obszernym wywiadzie udzielonym Nieznanemu Światu ksiądz arcybiskup Bolesław Pylak

Obszerne omówienie wywiadu z arcyszamanem (o którym pisaliśmy już w naszej Kronice) znajdziemy na portalu prawica.net:

Na pytanie dziennikarza "Nieznanego Świata":
"jak Ksiądz ocenia nasz miesięcznik?"
Arcybiskup odpowiada:
"To jest jedno z pism, które odsłania teren nieznany i robi to na naprawdę wysokim poziomie merytorycznym. Czytam was bardzo uważnie, a niektóre artykuły zamieszczane na łamach znacznie poszerzają moją wiedzę. Wykonujecie dobrą robotę".
Redakcja sugeruje czytelnikom by wywiad z arcybiskupem kserowali i dawali do czytania księżom wrogim wobec New Age. "Nieznany Świat" polecany przez arcybiskupa nie jest byle jakim pismem. Od ponad 16 lat zajmuje się propagowaniem wszelakich zabobonów o wyjątkowo demonicznej naturze. Na łamach czasopisma promowanego przez abp Pylaka propagowani są fałszywi prorocy i mesjasze, fałszywe kulty religijne, okultyzm, ezoteryzm, antropozofie, spirytyzm, wywoływanie duchów, kontakty z UFO, nowe oryginalne wersje historii, negowane są prawdy wiary katolickiej, świętom katolickim nadawane jest okultystyczne znaczenie. W "Nieznanym Świecie" reklamuje się zakłady usługowe stosujące metodę Silvy, Feng Shui, hipnozę, medytację, psychotronikę, biotronikę, psychoterapię (praktykowaną przez samozwańczych psychoterapeutów), tarot, reiki, różokrzyżowców, "egzorcyzmy" (praktykowane przez samozwańczych "egzorcystów" nie mających nic wspólnego z Kościołem katolickim), szamanizm, wróżbiarstwo, homeopatie, preparaty i urządzenia "lecznicze", telepatię, kontakt z demonami, jasnowidzenie, rebirthing, astrologię, uzdrawianie, odmładzanie itp.

Przypominając, że Święte Oficjum wielokrotnie potępiało surowo wszelkie praktyki radiestezyjne, pomódlmy się za wstawiennictwem Pogromczyni herezji wszelakich, Matki Bożej, o opamiętanie dla księdza arcybiskupa!