czwartek, 8 października 2009

Z cyklu: bajki medjugorskiej gospy

Kreuz.net podaje ciekawe szczegóły "objawienia" otrzymanego od "gospy" w Medjugorje, a przekazanego przez o. Vlasića biskupowi dnia 28 maja 1984 r.:

„28.5.1984 (poniedziałek). Dzisiaj odwiedziłem biskupa Mostaru - Pawła Žanića. Przyniosłem mu najnowsze zapiski z dzienniczka Eleny i Marjany Vasilj. Przekazałem mu również orędzie do Papieża i wszystkich wiernych - Matka Boża przekazuje nam, że 5 sierpnia 1984 r. obchodzić będzie swoje 2000 urodziny. (...) Gospa mówiła również Ci, którzy choć trochę mnie kochają, niech tego dnia nie idą do szkoły, niech nie idą do pracy, niech nie robią niczego innego. Niech wezmą Różaniec i się modlą."

Gospa niestety nie zadała sobie trudu sprawdzenia w kalendarzu, że 5 sierpnia 1984 r. będzie niedziela. A w niedzielę nie chodzi się do szkoły ani do pracy. Dodatkowo biorąc pod uwagę, iż zgodnie z powszechnymi estymatami historyków, do narodzenia Chrystusa doszło między rokiem 7 a 5 przed umownym początkiem naszej ery, Matka Boża musiałaby urodzić Dziecię w wieku 9-11 lat, czyli co najmniej rok wcześniej wyjść za mąż za Józefa!

Sapienti sat!

A komu nie wystarczy, to może sobie doczytać resztę w dzienniku urzędowym mostarskiej kurii diecezjalnej.