poniedziałek, 9 grudnia 2013

katopudelek

Staraliśmy się nie schodzić do poziomu "kozaczków"czy innych "pudelków", ale naszemu miernikowi absurdu skończyła się skala :-)

Ach, co to był za ślub?

Ks. dr Tomasz Williams, wieloletnia medialna twarz Legionistów Chrystusa o. Maciela, a w zasadzie jego "prawa ręka", wykładowca teologii moralnej na rzymskim uniwersytecie Regina Apostolorum, autor ponad 15 książek o tematyce "jak żyć?", hamerykański katolicki telewizyjny celebryta i niestrudzony komentator NBC, CBS i SkyNews oraz wydawca agencji prasowej "Zenit", został właśnie zlaicyzowany i zwolniony z celibatu. Mgł poślubić swoją wybrankę, z którą 8 lat temu począł syna. 8 lat przełożeni dawali sie zwodzić, ale wygląda na to, że sprawa się właśnie rypła.
Kimże, ach kimże jest szczęśliwa narzeczona? Elżbieta Lev Glendon (dziecko poczęte z ks. Williamsem to po dwóch starszych córkach już jej trzecie nieślubne dziecko w - excuse le mot - karierze), redaktor agencji Zenit i wykładowca historii sztuki na włoskim kampusie jednego z amerykańskich uniwersytetów, jest córką pani Marii Anny Glendon, która do niedawna była ambasadorem USA przy... Stolicy Apostolskiej, a obecnie z nominacji Franciszka jest jednym z pięciu członków papieskiej specjalnej komisji ds. reformy Instytutu Dzieł Religijnych (Banku Watykańskiego).

Zdjęcia młodej pary i podziękowania dla gości.

Ja jestem tylko ciekaw, czy dr Williams nadal będzie wykładał teologię moralną i pisał mądre książki z radami jak żyć?